ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚାଲିଛି ଘର ଖୋଜା

Above Post Content

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅର୍ଥାତ୍‌ ଆଜି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ୪ଟା ୩୦ ମିନିଟ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଆଉ ଏହି ବୈଠକ ପରେ ଓଡ଼ିଶାର ଆଗାମୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବେ, ତାହା ଘୋଷଣା କରାଯିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏହାସହ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ପାଇଁ ସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।
ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିଜ ବାସଭବନରେ ରହୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ସରକାରୀ ବାସଭବନ ନଥିଲା । ସେ ନିଜ ବାସଭବନ ଅର୍ଥାତ ନବୀନ ନିବାସରେ ରହି ଗତ ୨୪ ବର୍ଷ ଧରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ।
ତେବେ ଭାଜପାର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ଉପଯୁକ୍ତ ତଥା ବିସ୍ତୃତ କ୍ୱାର୍ଟର ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କକ୍ଷକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି କିଛି ଖାଲି କ୍ୱାର୍ଟର୍ସକୁ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।
ତ୍ରୈମାସିକ ଚୟନ ପରେ ପୁନଃ ନବୀକରଣ ଏବଂ ସୁବିଧାଗୁଡ଼ିକ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ। କିନ୍ତୁ ଏହା କିଛି ସମୟ ଲାଗିବ ବୋଲି ଜଣେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।
ଅତୀତରେ, ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜାନକୀବଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ଗିରିଧର ଗମାଙ୍ଗ ରାଜ ଭବନ ଏବଂ ଏଜି ସ୍କୋୟାରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ସରକାରୀ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ରହୁଥିଲେ। ପରେ ଏହି ଘର ନବୀନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା।
ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଘର ମିଳିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ଯୋଜନା କରୁଥିବାନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

 

Below Post Content

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Close Bitnami banner
Bitnami