ନବୀନ ହେବେ ଷଷ୍ଠ ଥର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Above Post Content

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଷଷ୍ଠଥର ବି ହେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । କାମ ଦେବନି ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୀନ ରାଜନୀତି । ଆସନ୍ତା ୪ ତାରିଖରେ ବହୁମତ ପାଇବ ବିଜେଡି । ୧୧୭ ଆସନ ଜିତି ବିଜେଡି ପୁଣି ଥରେ ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବ । ୨୫ ବର୍ଷ ଧରି ରାଜ୍ୟର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ରହିଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ର ଆଗରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ରଣନୀତି ସବୁଥର ପରି ଫେଲ ମାରିବ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛି ବିଜେଡି ।

Middle post content

ବିଜେଡିକୁ ମିଳିବ ୧୧୭ ଆସନ

After 2nd paragraph post ads

କାମ ଦେବନି ବିରୋଧୀଙ୍କ ଚାଲ୍ । ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିନି ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୀନ ରାଜନୀତି । ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେଡିକୁ ମିଳିବ ୧୧୭ ଆସନ । ସେହିପରି ଲୋକସଭାରେ ୧୧ରୁ ୧୨ ଆସନ ହାତେଇବ ଦଳ । ୨୦୧୯ରେ ବି ବିରୋଧୀ ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ବୁଥ ବାହୁଡ଼ା ମତକୁ ନେଇ ବାଜି ମାରିବେ କହୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିଜେଡି ୧୧୨ ଆସନ ପାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ପଞ୍ଚମ ଥର ପାଇଁ କ୍ଷମତାସୀନ ହୋଇଥିଲେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ୨୦୨୪ରେ ବି ସମାନ ଧାରା ବଜାୟ ରହିବ ବୋଲି ବିଜେଡି ଦାବି କରିଛି । ଖୋଲାଖୋଲି ନ କହିଲେ ବି ନବୀନଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା କାଏମ ରହିଥିବା କଂଗ୍ରେସ ସ୍ୱୀକାର କରିଛି । ସ୍ୱଚ୍ଛ ଓ ସ୍ଥିର ସରକାର ଦେବାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସମକକ୍ଷ ନେତା ଆଉ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ଦଳ ତିଆରି କରିପାରିନି । ଏଥର ବିଜେପି ଯେପରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କାର୍ତ୍ତିକ ପାଣ୍ଡିଆନ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ତରକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଯେତେ କଟୁ ମନ୍ତବ୍ୟ ରଖିଲା, ଗଣତନ୍ତ୍ର ଇତିହାସରେ ଏକ ଭୁଲ ପରମ୍ପରା ସୃଷ୍ଟି ହେଲା । ସେସବୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିନି । ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି ଯେତିକି ଲୋକସଭା ଆସନ ଜିତିଥିଲା ସେତିକି କିମ୍ବା ତାଠୁ କିଛି ଅଧିକ ଆସନ ହାସଲ କରିପାରେ

Below Post Content

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Close Bitnami banner
Bitnami